Promocje

Nowe artykuły

Kinkiety Jest 328 produktów.

na stronę
Pokazuje 1 - 12 z 328 elementów
Pokazuje 1 - 12 z 328 elementów

Kinkiety to rodzaje lamp znajdujące się w wielu domach i mieszkaniach. Czym dokładnie jest kinkiet? Może to być lampa o specjalnej konstrukcji. Tego rodzaju lampa daje możliwość na to, aby powiesić ją na ścianie. Ciekawostką może być to, iż pierwotnie kinkiet był stojącą lampą olejową o palniku, który był umieszczony obok zbiornika paliwa. Tak naprawdę kinkiety w lekko zmienionej formie była głównym źródłem oświetlenia, do momentu kiedy nie wprowadzono lamp naftowych. W latach osiemdziesiątych osiemnastego wieku wiszący kinkiet bardzo szybko wszedł do salonów, pomieszczeń czy korytarzy. Okazało się, że kinkiety są świetnym elementem do tego, aby budować nastrój w hotelach, restauracjach czy kawiarniach.

Słowo „kinkiet” pochodzi od francuskiego słowa „quinquet”. Oznacza to nic innego jak lampkę oliwną albo olejową. Nazwa ta pochodzi od nazwiska Antoine Quingueta, aptekarza z Paryża. To on właśnie udoskonalił lampę olejową do latarń morskich, która została wynaleziona w 1789 roku przez fizyka pochodzącego ze Szwajcarii Ami Arganda.

Był czas, kiedy kinkiety odeszły od łask. Dzisiaj jednak coraz częściej pojawiają się w wielu domach czy mieszkaniach. Ale kinkiety znajdziemy również nierzadko w bardzo wielu hotelach czy restauracjach. Kinkiety służą przede wszystkim do dekoracji konkretnych pomieszczeń. Ich funkcją nie jest tylko oświetlenie. Wiele kinkietów przeznaczonych jest specjalnie dla małych dzieci. Umieszcza się je na przykład nad dziecięcym łóżeczkiem. Dają one delikatne światełko nocą. Poza tym mogą być wspaniałą ozdobą. Taka lampa to świetny element dekoracyjny w takich miejscach jak salony, sypialnie czy korytarze. Kinkiet zdobywa dzisiaj coraz większą popularność. Dowodem na to są liczne i bardzo bogate oferty w sklepach.

  •  
    WspółpracaZapraszamy do wpółpracy architektów i projektantów wnętrz.
  •  
    Nie znalazłeś produktu?Napisz do nas! Sprowadzany towar na indywidualne zamówienie Klienta!
  •  
    Fachowa pomocZajmujemy się projektowaniem oraz doradztwem w zakresie oświetlenia.